Aktualności

Bramy garażowe

2018-10-08

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj garaż bez bramy. Z tego elementu korzysta się nawet kilka razy na dobę, dlatego warto zadbać, aby był nie tylko bezpieczny, ale i komfortowy w obsłudze. Przedstawiamy najpopularniejsze modele bram garażowych i radzimy, czym kierować się podczas wyboru idealnego modelu. Zapraszamy do lektury.

Okna PCV a bezpieczeństwo

2018-09-29

Szacuje się, że na całym świecie co dwie minuty dokonywane jest jakieś włamanie. Warto również zaznaczyć, że zdecydowana większość złodziei wchodzi do mieszkań przez nieodpowiednio zabezpieczone okna i drzwi. Mając to na uwadze, kwestia bezpieczeństwa nie powinna być – pod żadnym pozorem – pomijana przy planowaniu remontu lub budowy domu. Podpowiadamy, w jaki sposób zminimalizować ryzyko włamania. Zachęcamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Brama segmentowa – kiedy warto ją wybrać?

2018-09-28

Obecnie w sklepach znaleźć można szeroki wybór różnorodnych bram garażowych. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą zasadą budowy oraz sposobem otwierania. Najczęściej jednak spotykamy się z bramami uchylnymi, segmentowymi, rozwieralnymi oraz bramami rolowanymi. Podpowiadamy, jakie są wady i zalety takich rozwiązań. Zachęcamy do uważnej lektury naszego bloga.

Wybieramy okna do domu

2018-09-11

Co jest lepsze - aluminium, PCV, a może drewno? Czy współczynnik przenikalności ciepła jest najważniejszym parametrem, czy może powinniśmy wziąć pod uwagę jeszcze jakieś inne kryteria? Które okna okażą się najlepsze do nowego domu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieć muszą sobie osoby, które planują zakup stolarki okiennej. Jak znaleźć rozwiązanie, które odpowiadać będzie zarówno naszym oczekiwaniom, jak i potrzebom? Zapraszamy do lektury!

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne - podobieństwa i różnice

2018-09-10

Jeżeli szukasz drzwi wejściowych lub drzwi wewnętrznych, to znaczy, że jesteś już na jednym z końcowych etapów budowy domu lub remontu mieszkania. Pamiętaj: pomimo tego, że pozornie drzwi wewnętrzne i zewnętrzne wydają się podobne, to jednak różnią się od siebie konstrukcją.

Drzwi wewnętrzne - jakie kupić?

2018-09-07

Drzwi wewnętrzne mogą doskonale wtopić się w wystrój całego wnętrza i być praktycznie niewidoczne. Mogą również stać się ciekawym elementem całej aranżacji. Trzeba jednak pamiętać, aby kupując drzwi, zwrócić uwagę na ich jakość.

Okna PCV

2018-09-06

Okna to bardzo istotny element architektoniczny każdego budynku użyteczności publicznej. Dzięki nim możliwe jest nie tylko obserwowanie świata zewnętrznego z bezpiecznej perspektywy, ale również wietrzenie wnętrz i wprowadzanie do nich naturalnego światła. Ponadto pozwalają one na skuteczną ochronę przed chłodem, deszczem i hałasem.

VARIANT - Wielkopolska Fabryka Okien Wielkopolska Fabryka Okien VARIANT ul. Diamentowa 1
62-002 Suchy Las,
Polska
Tel: +48 *** pokaż
Anglia: (+4 *** pokaż Francja: (+4 *** pokaż Włochy: (+4 *** pokaż Niemcy: (+4 *** pokaż

Menu

Dołącz do nas