Osłony słoneczne FR

Dwadzieścia lat na rynku nauczyło nas, że idealne połączenie to jakość wraz z estetyką wykonania. Tymi dwoma cechami jesteśmy w stanie opisać każdy oferowany przez nas produkt. Żaluzje wewnętrzne to kolejna propozycja na ochronę okien przed nadmiernym słońcem i kolejna, która łączy te dwie cechy. Żaluzje do wnętrz, jakie znajdą Państwo u nas, dzielą się na kategorię: 

 • Verticale tekstylne
 • Verticale PCV
 • Verticale Skośne
 • Żaluzje poziome drewniane

Ponadto oferujemy układanie wzorów oraz karnisze ozdobne. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi cechami i opisami żaluzji wewnętrznych oraz do kontaktu z nami

Verticale tekstylne

Posiadają system, który zapewnia obracanie się lamel i przesuwanie oraz wypełnienia materiałem osłonowym tzw. lamel żaluzji pionowych. 

W Europie najpopularniejsze są żaluzje pionowe z lamelami tekstylnymi, a tym najpopularniejszym materiałem jest poliester. Czasami można spotkać żaluzje poliestrowe z domieszką bawełny lub całkowicie zrobione z włókna szklanego. W Polsce natomiast obecnie dostępnych jest ponad sto różnych wzorów żaluzji pionowych, każdy z nich jest dostępny w około 8 kolorach, co daje ogromny wybór. Tkaniny między sobą różnią się grubością, stopniem przepuszczania światła, trwałością kolorów i rozmiarem – dominuje rozmiar lamel 127 mm. Jednak w przypadku małych okien o szerokości 127 mm, takie żaluzje wyglądają topornie, właśnie dlatego oferujemy dla Państwa żaluzje z lamelami o rozmiarze 89 mm.  

Vertivale PCV

Jeżeli chcemy uniknąć lameli tekstylnych, które mogą zbierać kurz, proponujemy żaluzje pionowe z lamelami wykonanymi z PCV. Rozwiązanie to dość rzadko spotykane w Polsce, natomiast w innych krajach, takich jak USA, Kanadzie oraz w niektórych krajach Europy jest częste. 

Zalety Verticali PCV:

 • Zaciemniają okna dokładniej niż żaluzje tekstylne, 
 • Są niepalne – posiadają atest niepalności,
 • Nie kurzą się, nie zbierają wilgoci i nie wchłaniają zapachów,
 • Są proste w myciu oraz niezawodne w eksploatacji, 
 • Nie posiadają łańcuszków dolnych, które są jednymi z najczęściej uszkadzanych elementów żaluzji pionowych,
 • Są wyjątkowo trwałe, przez wiele lat utrzymują początkowe walory estetyczne oraz funkcjonalne,
 • Porównując je do lameli tekstylnych, ich cena jest bardziej atrakcyjna,
 • Istnieje możliwość posiadania innego koloru od strony wewnętrznej i innego od strony zewnętrznej.

Verticale skośne

Stosowane tam, gdzie mamy do czynienia ze skosami na przykład w domu czy biurze, które znajduje się na poddaszu. To wyjątkowe przypadki, które zdarzają się stosunkowo rzadko, jednak przewidzieliśmy je. Dlatego oferujemy Państwu Verticale skośne, których kąt pochylenia wynosi do 45 stopni.

Żaluzje poziome drewniane

Wykonane tylko z naturalnych surowców, które nadają im niepowtarzalny wygląd oraz tworzą w pomieszczeniu wyjątkowy klimat. Drewno jest towarem ekskluzywnym oraz modnym, na rynku istnieje wiele podróbek prawdziwych żaluzji z drewna. Kupując u nas macie Państwo pewność pochodzenia materiałów. 

Żaluzje drewniane komponują się z wnętrzami zarówno nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi czy lokalnymi (np. góralskimi). Słońce, które przeciska się przez drewniane żaluzje, tworzy niepowtarzalny klimat, a słońce, które przeciska się przez nie często ma złotą barwę. Drewno oferuje naturalną i bogatą w kolory ofertę, tym samym gwarantuje dopasowanie się do koloru mebli, podłogi czy ścian. Listki żaluzji to lite drewno, które dostępne jest w szerokościach 25 mm, 35 mm oraz 50 mm. Do wyboru jest również konstrukcja nośna: sznurkowa albo taśmowa. Każda żaluzja posiada karnisz ozdobny, który dodatkowo uwydatnia piękno drewna. Istnieje również możliwość lakierowania żaluzji na dowolny kolor RAL.

 

Układanie wzorów z Verticali pionowych

Z czym kojarzą się Państwu żaluzje pionowe? Z biurem, szkołą czy instytucjami publicznymi. To tam najczęściej występują. Okurzone, często z pękniętymi sznureczkami na dole. Chcemy zmienić ten obraz i sprawić, że żaluzje pionowe będą kojarzyć się również dobrze. Dlatego polecamy Państwu stosowanie różnych kolorów lameli, aby uzyskać ciekawy efekt wizualny. To dobre rozwiązanie na przykład w przedszkolach, żłobkach, szkołach czy w szpitalach na oddziałach dziecięcych. 

Karnisze ozdobne

Głównym zadaniem żaluzji nie jest podnoszenie walorów estetycznych wnętrz, a ochrona przed światłem. Dlatego karnisze ozdobne to dobre rozwiązanie, aby dać wnętrzom bardziej przytulnego wydźwięku. Jednak oprócz funkcji wizualnych, karnisz spełnia jeszcze kilka ważnych zadań:

 • Osłona elementów montażowych.
 • Ochrona szyny, mechanizmu oraz wózków żaluzji. 
 • Umożliwienie kompozycji na przykład imitujących dawniej stosowane zasłony czy firanki: czyli lamela w karniszu oraz kilka ich po obu stronach w ciemnym kolorze, a w środku w jasnym kolorze. 
 • Karnisz może być również nośnikiem reklamy firmy.
 • Jeśli posiadamy żaluzje skośne, karnisz ozdobny zasłoni nieestetyczne prześwity pomiędzy szyną a lamelą.

Variant – wszystko dla okien

Oprócz żaluzji oferujemy Państwu również inne osłony słoneczne: markizy, pergole, roletki materiałowe, rolety ZIP. Ponadto jesteśmy dystrybutorem moskitierów, żaluzji fasadowych (natynkowych i podtynkowych), rolet zewnętrznych oraz bram garażowych. Produkujemy też własne okna i drzwi wykonane z PCV. Jesteśmy na rynku od 1996 roku, od początku produkujemy okna i drzwi, a teraz także oferujemy dodatki okienne. To, czym kierujemy się, dobierając ofertę dla naszych klientów to jakość i cena. Chcemy, aby nasi Klienci byli zadowoleni z inwestycji w nasze produkty. 

Articles connexes