Domotique

Domotique – la solution intelligente pour la maison moderne. Nous proposons des systèmes domotiques qui augmentent le confort et la sécurité au quotidien.

Somfy TaHoma – steruj domem gdziekolwiek jesteś

System inteligentnego domu od Somfy to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa. Pozwala on na zdalne zarządzanie oświetleniem czy osłonami słonecznymi (roletami, żaluzjami itp.). Tworzenie scenariuszy dla poszczególnych urządzeń sprawi, że system będzie sam na przykład podnosił i opuszczał rolety o określonej godzinie. Kontrola bram garażowych pozwoli na otwieranie ich bez konieczności wychodzenia z domu, na przykład w czasie powrotu z pracy. Automatyczna regulacja temperatury w pomieszczeniach z kolei pozwoli na utrzymywanie stałej wartości bez konieczności ciągłego sprawdzania i sterowania ogrzewaniem. System TaHoma zasygnalizuje, gdy ustalona wcześniej wartość spadnie lub się zwiększy. Ochrona to zarówno kamery, alarmy, jak i czujniki ruchu, otwarcia i zamknięcia okien i drzwi.  

Jednak korzyści wynikające z zainstalowania systemu Somfy TaHoma jest znacznie więcej:

Intuicyjny interfejs 

Wszystkie urządzenia, jakie są podłączone do systemu, można zobaczyć razem na ekranie głównym panelu kontroli. Sterowanie jest możliwe za pomocą dowolnego urządzenia (smartfonu, tabletu, laptopa, a nawet smartwatcha) podłączonego do internetu. Istnieje również możliwość sterowania za pomocą asystenta głosowego. Do dyspozycji są trzy rodzaje menu zarządzania:

  • Scenariusz: łączy on wybrane urządzenia, 
  • Agenda: planuje uruchamianie scenariuszy, aby później automatycznie  się odtwarzały, 
  • Smart: tworzy specjalne skrypty za pomocą czujników.

Personalizacja systemu według własnych oczekiwań

Możliwość łączenia urządzeń w scenariusze pozwala na szybką i pełną kontrolę nad domem. Dla przykładu wychodząc z domu, jednym kliknięciem aktywuje się zamykanie żaluzji, gaszenie światła, włączanie alarmu oraz wyłączanie ogrzewania. To, co wcześniej zajmowało czas w porannym pośpiechu, dziś można zrobić w kilka sekund przez smartfona. 

Jedna platforma kompatybilna z wieloma liniami produktów

Aż 250 linii produktów obsługuje Somfy TaHoma. Zarówno okna, drzwi, okiennice, żaluzje, ogrzewanie, bramy garażowe, kamery, alarmy, oświetlenie i wiele więcej. Ponadto można kontrolować również urządzenia Somfy oraz około 20 znanych marek z sektora AGD. 

Łatwe dodawanie urządzeń

Najpierw alarm i rolety, by następnie dodawać coraz więcej urządzeń, i w efekcie stworzyć nowoczesny i inteligentny dom. Krok po kroku zwiększanie komfortu mieszkania oraz bezpieczeństwa domowników i ich mienia. 

Bezpieczeństwo danych

Wiele obaw naszych Klientów skierowanych jest na bezpieczeństwo ich danych. Dzięki Somfy TaHoma nie ma obaw o ich wyciek. System posiada certyfikat niezależnej organizacji Syss, który gwarantuje, że serwery przechowujące dane i hostujące je zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Ponadto zabezpieczony został również interfejs internetowy oraz aplikacje na smartfony (iOS i Android). 

Smart Home FIBARO

Dom szybszy niż pogoda 

Dzięki danym pogodowym system Fibaro przekaże informacje do urządzeń i powiadomi o tym, że pogoda diametralnie się zmienia. Zasygnalizuje to odpowiednim kolorem oświetlenia, zamknięciem okien oraz rolet w pomieszczeniach. Podczas pracy, nauki lub odpoczynku, dom zabezpieczy dobytek przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. 

Powiedz by opuścić rolety

Już nie trzeba nawet klikać w aplikacji na smartfonie. Wystarczy wypowiedzieć komendę głosową, by rolety w sypialni, salonie czy kuchni się zasunęły. Nie ważne czy podczas czytania ulubionej książki czy podczas oglądania serialu. Kontrolę jest na wyciągnięcie ręki i słów. 

System reaguje na czad

Niewykrywalny dla człowieka, nazywany cichym zabójcą – czad. Jest bardzo niebezpieczny, jego uwalnianie może skończyć się dla domowników tragedią. Dlatego lęk przed zatruciem tym gazem spędza sen z powiek wielu osobom. Od teraz dzięki Smart Home Fibaro można spać spokojnie. Gdy czujnik czadu wyczuje podwyższone stężenie, rolety automatycznie się podniosą, a okna otworzą. Wszystko po to, by jak najszybciej dostarczyć powietrza domownikom i uniknąć ryzyka zatrucia czadem. Dodatkowo system wysyła powiadomienie o stężeniu.

Sensor dymu

Wystarczy chwila, by rozniecić pożar. Zostawiając zupę na ogniu podczas otwierania drzwi kurierowi czy odbierając telefon podczas prasowania – ta chwila bardzo często kończy się tragicznymi skutkami. Dlatego system Fibaro posiada specjalny Smoke Sensor, który wyczuwając dym, od razu wysyła powiadomienie o zagrożeniu. Ponadto zmienia kolor oświetlenia na czerwony.

Dom to twierdza nie do zdobycia

Planując wakacje czy krótki wyjazd należy pamiętać o tym, co pozostawiamy. Dom powinien być odpowiednio zabezpieczony przed kradzieżą. Dzięki systemowi Fibaro jednym kliknięciem uzbraja się alarm, zamykają się wszystkie rolety, żaluzje i bramy.  

Ochrona przed zbędnym zużywaniem energii

Każdy wie, jak ważna jest komfortowa temperatura w pomieszczeniach. Dlatego w upały używamy klimatyzacji zaś w zimne dni ogrzewania. Zarówno w pierwszym przypadku, jak i drugim dzięki systemowi Fibro unikniemy niepotrzebnego grzania lub chłodzenia. System wykrywa otwarte okno – wtedy wyłącza grzanie lub chłodzenie. 

Przygotowanie ogrzewania na powrót

Po powrocie z pracy w upalny dzień chcemy schronić się przed słońcem, a w chłodny wieczór się ogrzać. System Fibaro dzięki ustaleniu harmonogramu przygotuje odpowiednie warunki na powrót do domu. Ponadto Smart Home Fibaro przewiduje również nagłą potrzebę ogrzania się po zimowej zabawie z dziećmi. Wystarczy wejść do aplikacji, aby ustawić wyższą temperaturę. Wystarczy 15 minut, aby ogrzać się w ciepłym domu. 

Powiadomienie o upale

W upalne dni chłód jest bardzo pożądany. Gdy system wykryje nagły wzrost temperatury, natychmiast wysyła powiadomienie. 

Inteligentne urządzenia RTV i AGD

„Hey Google, start clean up” do Google Home Hub i gotowe. System połączony z odkurzaczem wykryje komendę i natychmiast zacznie sprzątanie. 

Powiadomienie o zakończonym praniu, mruganie lamp w pokoju i salonie w przypadku braku smartfona obok siebie oraz zwiększenie temperatury w suszarni, by pranie wyschło. To wszystko jest możliwe dzięki Smart Home Fibre. System automatycznie powiadomi o zakończonym praniu. 

Wystarczy komenda głosowa, aby włączyć telewizor i głośniki, zasłonić żaluzje i uruchomić oświetlenie. Idealny seans gotowy. 

W nocy uzbraja alarm, włącza oczyszczacz powietrza a pralka i zmywarka włączają się same, gdy dostępna jest tańsza taryfa energii elektrycznej. O oszczędzanie energii teraz sam dom.

Kiedy zainstalować system smart dom?

Nie ma znaczenia czy planuje się to już na etapie projektu, czy po wybudowaniu. Systemy te można założyć w każdej chwili. Korzystają one z łączności WiFi, więc nie będzie konieczności montowania dodatkowej instalacji oraz kucia ścian. 

Variant – tylko najwyższa jakość

Wysoka jakość – to cos, co sukcesywnie od ponad dwudziestu lat oferujemy naszym Klientom. Spełniamy ich oczekiwania i pomagamy w tworzeniu idealnego miejsca, jakim jest dom. Dlatego systemy inteligentnego domu oferowane przez nas również są najwyższej jakości. Najszersze zakresy funkcji, zwiększanie komfortu oraz bezpieczeństwa to tylko trzy z wielu zalet, jakie kryją się za pojęciem Smart Dom.  

Articles connexes