01.07.19

5 powodów, dlaczego warto zainwestować w okna PCV

PRZYSTĘPNA CENA

Konkurencyjna cena jest niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na wybór okien PCV. Są one znacznie tańsze niż okna drewniane czy aluminiowe, a do tego solidne i wytrzymałe. Wysokiej jakości okna PCV od renomowanych producentów mogą służyć nawet przez 50 lat.

 

ŁATWOŚĆ W UŻYTKOWANIU

W przeciwieństwie do okien drewnianych, okna plastikowe nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych. PCV jest materiałem odpornym na działanie warunków atmosferycznych oraz promieni słonecznych, dlatego też wystarczy, raz na jakiś czas, umyć okna wilgotną ściereczką z delikatnym preparatem do mycia okien bądź płynem do naczyń.

 

DOSKONAŁA SZCZELNOŚĆ I WYGŁUSZENIE

Okna PCV są bardzo szczelne. Profile okienne mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania pomieszczenia jest niższe niż na przykład w przypadku okien drewnianych. Mając na uwadze, jak szczelne są okna PCV, należy zadbać o odpowiednią wentylację. Współczesne okna bardzo często wyposażone są w nawiewniki, które zapewniają przepływ powietrza. Okna wykonane z plastiku nie tylko trzymają ciepło, ale też zapewniają dobre wygłuszenie.

 

WYSOKA ODPORNOŚĆ NA DZIAŁANIE CZYNNIKÓW ATMOSFERYCZNYCH, CHEMICZNYCH, BIOLOGICZNYCH

PCV jest materiałem odpornym na działanie czynników atmosferycznych, chemicznych i biologicznych (grzybów, pleśni, owadów). Jest również materiałem niepalnym, co ma istotne znaczenie w przypadku wystąpienia pożaru.

 

UNIWERSALNE ZASTOSOWANIE

Okna PCV są najbardziej uniwersalnym rodzajem okien. W zależności od indywidualnych potrzeb mogą być oklejone kolorowymi foliami bądź okleiną drewnopodobną. Dużą zaletą jest także szeroka dostępność. Okna w najpopularniejszych rozmiarach dostępne są praktycznie od ręki. Istnieje możliwość wykonania okien plastikowych w dowolnym kształcie i rozmiarze, choć ze względu na właściwości PCV nie są najlepszym wyborem do dużych przeszkleń.