08.10.18

Bramy garażowe

Brama garażowa – wymiary

Najmniejsze bramy garażowe, które dostaniemy na rynku, posiadają 2 m wysokości i 2,3 m szerokości. Co szczególnie istotne, rozmiar bramy powinien być zależny od wymiarów otworu garażowego. Warto zdecydować się na możliwie jak największą bramę garażową, dzięki czemu unikniemy ewentualnych problemów związanych z wjazdem i wyjazdem z garażu, jak również zarysowaniem samochodu.

Bramy rozwieralne

Tradycyjne bramy rozwieralne odchodzą powoli w zapomnienie. Wpływ na to ma przede wszystkim ich niezbyt wygodny sposób otwierania i zamykania, który wiąże się z ręcznym obsługiwaniem każdego skrzydła z osobna. Trzeba również zaznaczyć, że otwieranie bramy rozwieralnej wymaga dużej ilości wolnego miejsca przed garażem, co – zwłaszcza w przypadku osób posiadających krótki podjazd – jest dużym utrudnieniem.

Bramy garażowe uchylne oraz segmentowe

Obecnie tradycyjne bramy rozwieralne zastępowane są przez nowoczesne bramy uchylne i segmentowe, które charakteryzują się o wiele bardziej komfortową obsługą. Wyposażone w specjalne siłowniki pozwalają na łatwe otwieranie i zamykanie. Na współczesnym rynku znaleźć można szeroki wybór bram garażowych, a poszczególne modele różnią się od siebie przede wszystkim rozmiarem i rodzajem wykończenia. To, która brama sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku zależy głównie od wyglądu domu lub wymiaru garażu. Do wyboru klientów pozostają również bramy rolowane, które nawijane są na znajdujący się pod sufitem bęben. Trzeba jednak pamiętać, że takie rozwiązanie sprawdza się wyłącznie wtedy, gdy posiadamy dużo miejsca nad porożem.