15.03.19

Bramy segmentowe. Charakterystyka

Bramy segmentowe cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób, które budują lub remontują swój dom. Nie ma się zresztą co dziwić, zwłaszcza jeżeli wziąć pod uwagę, że tego typu produkty odznaczają się funkcjonalnością oraz najwyższą jakością wykonania. Przedstawiamy główne zalety bram segmentowych. Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

BUDOWA

Jak sama nazwa wskazuje do produkcji bram segmentowych wykorzystywane są  segmenty – pionowe lub poziome. Pomiędzy nimi umieszczane są elastyczne uszczelki, które odpowiadają za ich doskonałe właściwości termoizolacyjne. Warto również wiedzieć, że segmenty bramy produkowane są z drewnianych lub metalowych paneli, co jest gwarancją ich jakości oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne.

ZALETY

Nie bez powodu bramy segmentowe cieszą się obecnie aż tak dużą popularnością. Po tego typu rozwiązania sięgają już nie tylko właściciele firm, ale również osoby prywatne, którym zależy na posiadaniu estetycznego i komfortowego wjazdu do garażu. Oczywiście zalet jest o wiele więcej:

  • estetyka – na rynku znaleźć można obecnie szeroki wybór bram segmentowych. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą m.in. materiałem wykorzystanym do ich produkcji oraz kolorem.
  • doskonałe zabezpieczenie domu – bramy segmentowe to doskonałe zabezpieczenie, dzięki któremu żadna niepowołana osoba nie dostanie się do wnętrza naszego garażu. Ponadto są one również wyjątkowo bezpieczne w codziennym użytkowaniu.
  • doskonałe parametry izolacyjne – bramy segmentowe są znane ze swoich doskonałych właściwości izolacyjnych. Decydując się na ich instalację, możemy mieć pewność, że ograniczymy straty na cieple.

NAPĘD AUTOMATYCZNY

Należy zaznaczyć, że bramy segmentowe można doposażyć w napęd automatyczny. Takie rozwiązanie podnosi komfort korzystania z bramy, ponieważ można ją swobodnie otwierać i zamykać – bez wychodzenia z auta.