10.09.18

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne – podobieństwa i różnice

DRZWI ZEWNĘTRZNE

Zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach, w których drzwi wychodzą na tzw. otwarte galerie, konieczny jest zakup klasycznych drzwi zewnętrznych. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim fakt, że skrzydło narażone jest na bezpośrednie działanie szkodliwych czynników atmosferycznych i – co za tym idzie – może ulec szybszemu zniszczeniu. Jak powszechnie wiadomo, do najważniejszych zadań drzwi wejściowych należy izolacja, zarówno akustyczna, jak i termiczna, wnętrza mieszkania od panujących na zewnątrz temperatur i hałasu. Warto również pamiętać, że dobre drzwi zewnętrzne to takie, które posiadają solidne i sprawne zamki. Drzwi wejściowe pomagają również w zachowaniu prywatności, a dzięki ich szczelności możliwe jest niemal całkowite odcięcie się od kurzu. Drzwi zewnętrzne odznaczają się bardziej solidną i skomplikowaną budową niż drzwi wewnętrzne. Są również od nich o wiele grubsze. 

DRZWI WEWNĘTRZNE

Charakterystyczna dla drzwi wewnętrznych jest o wiele bardziej delikatna budowa i – co szczególnie ważne – niższa cena. Obecnie na rynku znaleźć można skrzydła wypełnione drewnem, papierem lub płytą wiórową.

PODSUMOWUJĄC

Drzwi zewnętrzne, pomimo że pozornie podobnie, nie mają wiele wspólnego z drzwiami wewnętrznymi. Drzwi wejściowe odznaczają się o wiele większą odpornością i – zazwyczaj – wykonywane są z lepszych materiałów. Ponadto w konstrukcji obu skrzydeł wykorzystywane są odmienne ramy do stabilizacji, różne wykończenia, a nawet inne zasady projektowania. Jeżeli nie jesteście Państwo znawcami tematu, a zależy Wam na tym, aby kupić dobre jakościowo drzwi, to koniecznie powinniście poprosić o pomoc specjalistę, np. pracownika sklepu ze stolarką okienno-drzwiową.