30.10.18

Ogrody zimowe

DACH

W doborze dachu w ogrodzie zimowym panuje duża dowolność. Klienci jednak najczęściej wybierają dachy pulpitowe i mansardowe, które charakteryzują się dużą łatwością wykonania. Ogromną popularnością cieszą się również odmiany altanowe posiadające różną liczbę płaszczyzn. Zdarza się, że producenci ogrodów zimowych posiadają w swojej ofercie także konstrukcje z betonową płytką, na której możliwe jest oparcie balkonu. Co ważne, nie sam kształt dachu jest ważny, ale jego nachylenie. Jeżeli zależy nam na całościowym wykorzystaniu operacji słonecznej, to powinniśmy zadbać, aby był obliczony indywidualnie, w oparciu o naszą oranżerię.

DRZWI

W ogrodach zimowych wykorzystywane są najczęściej okna balkonowe. Niestety, zajmują dużą ilość miejsca, zwłaszcza podczas otwierania. O wiele korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup drzwi składanych. Jeżeli zaś za kryterium wyboru weźmiemy wykorzystanie dostępnej przestrzeni, to najlepsze okażą się drzwi przesuwane.

OKNA

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup okien, które wykonane zostały z takich samych profili, co drzwi. Dzięki ich umieszczeniu w dachu, możliwe jest szybkie przewietrzenie wnętrza. Są to okna przesuwane lub uchylne. Do wyboru klientów są okna otwierane automatycznie (sterowanie odbywa się za pomocą pilota) oraz okna otwierane na teleskopowy drążek. O wiele rzadziej korzysta się z okien umieszczanych w ścianach ogrodu.