06.09.18

Okna PCV

NIE TYLKO FUNKCJA UŻYTKOWA

Pomimo że okna należą do grupy przedmiotów użytkowych, to pełnią one również istotną funkcję estetyczną. Trzeba zdawać sobie sprawę, że odpowiednio dobrane okna nadają ostateczny kształt całemu budynkowi. Mając to na uwadze, warto zadbać nie tylko o ich rozmieszczenie, ale również kształt i ogólną estetykę.

IZOLACJA

Okna, które wykonane zostały na nowoczesnych profilach PCV, charakteryzują się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi i termicznymi. Oznacza to, że szczelne okno będzie wyjątkowo skutecznie chroniło pomieszczenie przed stratami ciepła. Ponadto zapewni ono również doskonałe wyciszenie, nawet wówczas, gdy nasz dom lub mieszkanie znajduje się w wyjątkowo hałaśliwym sąsiedztwie.

TRWAŁOŚĆ

Kolejną niewątpliwą zaletą okien PCV jest ich duża trwałość, zwłaszcza w porównaniu do okien drewnianych. Trzeba zaznaczyć, że okna z plastiku nie potrzebują żadnych uciążliwych zabiegów konserwacyjnych, ponieważ ich kolory – nawet z biegiem lat – nie blakną. Dodatkowo są one całkowicie odporne na działanie wysokich temperatur, wilgoci i niepalne. Do ich atutów zaliczyć należy również to, że nie poddają się działaniu grzybów i pleśni, co jest dużym problemem w przypadku ram wykonanych z drewna. Decydując się na montaż okien PCV możesz mieć pewność spokoju i to przez kilkadziesiąt lat!

NOWOCZESNOŚĆ

Trzeba również zaznaczyć, że obecnie okna PCV dostępne są w różnych kolorach i kształtach. Połączenie wszystkich wymienionych cech sprawia, że plastikowa stolarka okienna jest nie tylko rozwiązaniem praktycznym, ale i eleganckim.