Aktualności

Jak powstają okna? Tajniki produkcji

Jak powstają okna? Tajniki produkcji

2020-03-27

O ile tego, jak wygląda proces produkcji drewnianych okien, możemy się częściowo domyślać, o tyle w przypadku okien PVC dla wielu osób stanowi to ogromną zagadkę. W dzisiejszym wpisie opowiemy, jak krok po kroku powstają okna plastikowe.

Jakie powinny być dobre drzwi zewnętrzne?

Jakie powinny być dobre drzwi zewnętrzne?

2020-02-25

Osoby budujące swój nowy dom, prędzej czy później będą musiały stanąć przed wyborem drzwi zewnętrznych. Nie powinny one jednak kierować się tylko estetyką danych drzwi ich ceną. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Okna plastikowe czy drewniane - które wybrać?

Okna plastikowe czy drewniane - które wybrać?

2020-02-07

Okna podkreślają charakter budynku, ale oprócz względów estetycznych, powinny być przede wszystkim funkcjonalne i łatwe w użytkowaniu. W ofercie znajdą Państwo systemy produkowane z różnych materiałów. Jeśli trwają rozważania, czy wybrać okna drewniane bądź plastikowe, to zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem.

Współczynnik Uw okna. O czym nam mówi?

Współczynnik Uw okna. O czym nam mówi?

2019-12-10

Podczas doboru odpowiednich okien należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów technicznych, a jednym z ważniejszych jest współczynnik Uw (Uw – „w” od ang. window, innym symbolem jest U), informujący nas o tym, ile ciepła “ucieka” przez stolarkę okienną. Dobór okien o odpowiednim współczynniku Uw decyduje nie tylko o naszym komforcie cieplnym, ale również ma bezpośredni wpływ na wysokość rachunków za ogrzewanie. Warto zatem dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Najważniejsze parametry techniczne okien

Najważniejsze parametry techniczne okien

2019-11-18

Okna spełniają wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim zapewniają światłu słonecznemu dostęp do pomieszczeń. Oprócz tego zabezpieczają wnętrza przed zimnem i innymi czynnikami atmosferycznymi, hałasem oraz dostępem do wnętrza niepowołanych osób. Dlatego też należy bardzo dokładnie przeanalizować ich parametry techniczne, gdyż to właśnie one w dużym stopniu decydują o tym, czy wybrane okna spełnią swoją funkcję.

Markiza jako element aranżacji tarasu

Markiza jako element aranżacji tarasu

2019-10-29

Markiza tarasowa to nie tylko estetyczny, ale i bardzo funkcjonalna osłona w formie zadaszenia. Może zaciemniać część lub całość tarasu, zapewniając przyjemny relaks latem na świeżym powietrzu. Wizualnie dopasowana do elewacji domu, spełnia również funkcje dekoracyjne.

Zasady montażu okien. Etapy postępowania

Zasady montażu okien. Etapy postępowania

2019-09-13

Montaż stolarki okiennej powinien być wykonywany przez doświadczonych fachowców. Pomimo tego warto wiedzieć, na czym polegają poszczególne etapy montażu. Jak zatem wygląda poprawne wstawianie okien? Zapraszamy do artykułu.

Co to znaczy, że okno jest energooszczędne?

Co to znaczy, że okno jest energooszczędne?

2019-08-09

Nowoczesne rozwiązania budowlane zakładają wykorzystywanie do budowy energooszczędnych materiałów, co obniża koszty eksploatacji budynku. Jednym z głównych elementów energooszczędnego domu są okna o odpowiednich parametrach. Jakich? Zapraszamy do artykułu. 

Kryteria wyboru bramy garażowej

Kryteria wyboru bramy garażowej

2019-08-08

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram garażowych. Znajdziemy bramy uchylne, segmentowe, rolowane, rozwierane w szerokim wyborze modeli, kolorów, wzorów i wykończeń.  Jakimi kryteriami powinniśmy się kierować wybierając bramę garażową? Na to pytanie odpowiadamy w artykule.

5 powodów, dlaczego warto zainwestować w okna PCV

5 powodów, dlaczego warto zainwestować w okna PCV

2019-07-01

Okna PCV, zwane potocznie oknami plastikowymi, są obecnie najczęściej wybieranym typem okien. Co sprawia, że cieszą się tak dużą popularnością? W dzisiejszym artykule przedstawimy ich największe zalety. Zapraszamy do lektury.

Solidne okna, czyli jakie? Radzimy jak wybrać dobrą stolarkę okienną

Solidne okna, czyli jakie? Radzimy jak wybrać dobrą stolarkę okienną

2019-06-28

Wybór stolarki okiennej jest wyborem na wiele lat. Na co zwrócić uwagę, by być zadowolonym z okien? Jakie są zalety i wady najpopularniejszych rozwiązań? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

Montaż okien w kilku prostych krokach

Montaż okien w kilku prostych krokach

2019-04-24

Szczelność okien zależy nie tylko od ich parametrów technicznych, ale również w znacznej mierze od ich właściwego montażu. Jest kilka zasad, których należy się trzymać, aby stolarka okienna była zamontowana prawidłowo i służyła latami.

Pięć cech dobrej stolarki drzwiowej

Pięć cech dobrej stolarki drzwiowej

2019-04-18

Drzwi, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne stanowią wizualne uzupełnienie domu. Podkreślają charakter i styl wnętrza, a zarazem stanowią zabezpieczenie domu. Dlatego tak ważne jest, aby dobrze wybrać stolarkę drzwiową.

„Czyste powietrze” - program dopłaty do dociepleń domów i wymiany okien

„Czyste powietrze” - program dopłaty do dociepleń domów i wymiany okien

2019-01-11

Jesienią tego roku ruszył nowy program dopłat, z którego skorzystać mogą właściciele domów jednorodzinnych. Nabór wniosków trwać  będzie do 31 grudnia 2027 roku. Podpowiadamy, kto i na jakich warunkach starać się może o te fundusze. Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Segmentowe bramy garażowe. Charakterystyka

Segmentowe bramy garażowe. Charakterystyka

2019-03-15

Segmentowe bramy garażowe są chętnie wybieranym rozwiązaniem konstrukcyjnym ze względu na oszczędność miejsca i niewielki koszt instalacji. Brama segmentowa składa się ze stalowych prowadnic pionowych i podsufitowych oraz stalowego ocynkowanego płaszcza, zbudowanego z segmentów połączonych uszczelkami. 

Bramy segmentowe. Charakterystyka.

Bramy segmentowe. Charakterystyka.

2019-03-15

Bramy segmentowe cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób, które budują lub remontują swój dom. Nie ma się zresztą co dziwić, zwłaszcza jeżeli wziąć pod uwagę, że tego typu produkty odznaczają się funkcjonalnością oraz najwyższą jakością wykonania. Przedstawiamy główne zalety bram segmentowych. Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Okna PCV czy drewniane? Porównanie

Okna PCV czy drewniane? Porównanie

2018-11-20

Obecnie w polskich domach prym wiodą okna PCV, dla których charakterystyczny jest standardowy, biały kolor. Przyznać trzeba oczywiście, że są one produktem szczelnym oraz zachowującym doskonałe właściwości termoizolacyjne, niemniej przez wielu, ich wygląd zaliczany jest do nudnych i mało atrakcyjnych. Porównujemy okna PCV do okien drewnianych. Zapraszamy do lektury.

Ogrody zimowe

Ogrody zimowe

2018-10-30

Ogrody zimowe, pomimo że wyjątkowo piękne, obecne są w niewielu projektach domów. W większości przypadków połączone są one z budynkiem, a ich nadrzędnym zadaniem jest powiększenie przestrzeni użytkowej. Trzeba jednak wiedzieć, że odpowiednio zlokalizowane wpływają na poprawienie bilansu cieplnego domu. Doradzamy, jakich okien, drzwi i dachów należy użyć podczas produkcji ogrodów zimowych.

Bramy garażowe

Bramy garażowe

2018-10-08

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj garaż bez bramy. Z tego elementu korzysta się nawet kilka razy na dobę, dlatego warto zadbać, aby był nie tylko bezpieczny, ale i komfortowy w obsłudze. Przedstawiamy najpopularniejsze modele bram garażowych i radzimy, czym kierować się podczas wyboru idealnego modelu. Zapraszamy do lektury.

Okna PCV a bezpieczeństwo

Okna PCV a bezpieczeństwo

2018-09-29

Szacuje się, że na całym świecie co dwie minuty dokonywane jest jakieś włamanie. Warto również zaznaczyć, że zdecydowana większość złodziei wchodzi do mieszkań przez nieodpowiednio zabezpieczone okna i drzwi. Mając to na uwadze, kwestia bezpieczeństwa nie powinna być – pod żadnym pozorem – pomijana przy planowaniu remontu lub budowy domu. Podpowiadamy, w jaki sposób zminimalizować ryzyko włamania. Zachęcamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Brama segmentowa – kiedy warto ją wybrać?

Brama segmentowa – kiedy warto ją wybrać?

2018-09-28

Obecnie w sklepach znaleźć można szeroki wybór różnorodnych bram garażowych. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą zasadą budowy oraz sposobem otwierania. Najczęściej jednak spotykamy się z bramami uchylnymi, segmentowymi, rozwieralnymi oraz bramami rolowanymi. Podpowiadamy, jakie są wady i zalety takich rozwiązań. Zachęcamy do uważnej lektury naszego bloga.

Wybieramy okna do domu

Wybieramy okna do domu

2018-09-11

Co jest lepsze - aluminium, PCV, a może drewno? Czy współczynnik przenikalności ciepła jest najważniejszym parametrem, czy może powinniśmy wziąć pod uwagę jeszcze jakieś inne kryteria? Które okna okażą się najlepsze do nowego domu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieć muszą sobie osoby, które planują zakup stolarki okiennej. Jak znaleźć rozwiązanie, które odpowiadać będzie zarówno naszym oczekiwaniom, jak i potrzebom? Zapraszamy do lektury!

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne - podobieństwa i różnice

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne - podobieństwa i różnice

2018-09-10

Jeżeli szukasz drzwi wejściowych lub drzwi wewnętrznych, to znaczy, że jesteś już na jednym z końcowych etapów budowy domu lub remontu mieszkania. Pamiętaj: pomimo tego, że pozornie drzwi wewnętrzne i zewnętrzne wydają się podobne, to jednak różnią się od siebie konstrukcją.

Drzwi wewnętrzne - jakie kupić?

Drzwi wewnętrzne - jakie kupić?

2018-09-07

Drzwi wewnętrzne mogą doskonale wtopić się w wystrój całego wnętrza i być praktycznie niewidoczne. Mogą również stać się ciekawym elementem całej aranżacji. Trzeba jednak pamiętać, aby kupując drzwi, zwrócić uwagę na ich jakość.

Okna PCV

Okna PCV

2018-09-06

Okna to bardzo istotny element architektoniczny każdego budynku użyteczności publicznej. Dzięki nim możliwe jest nie tylko obserwowanie świata zewnętrznego z bezpiecznej perspektywy, ale również wietrzenie wnętrz i wprowadzanie do nich naturalnego światła. Ponadto pozwalają one na skuteczną ochronę przed chłodem, deszczem i hałasem.

Producent okien PCV – Variant

Serdecznie witamy na stronie internetowej producenta okien plastikowych (PCV) - firmy Variant z Poznania!

Ponad dwadzieścia lat doświadczenia w branży stolarki okiennej pozwoliło nam zyskać zaufanie licznego grona zadowolonych Klientów. Wraz z rozwojem firmy sukcesywnie wprowadzaliśmy kolejne innowacyjne rozwiązania technologiczne i nawiązaliśmy współpracę ze sprawdzonymi dostawcami najlepszych materiałów, dzięki czemu proponujemy Odbiorcom niezawodne, solidne systemy okienne, które nie będą wymagały wymiany przez bardzo długi czas. Dokładamy wszelkich starań, by dobra jakość produktów szła w parze z korzystną ceną. Każdemu Klientowi jesteśmy w stanie zaproponować optymalne rozwiązanie: takie, by kupił u nas dobre, tanie okna, które odpowiadają jego potrzebom.  Jesteśmy także producentem wysokiej jakości drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Do powierzonych zleceń podchodzimy kompleksowo: obsługa Klienta obejmuje również montaż okien i innych oferowanych produktów. Ponadto udzielamy korzystnych rabatów na usługi montażowe. Zachęcamy do kontaktu. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat oferty, a w ciągu 48 godzin dokonamy bezpłatnej wyceny zamówienia.

Wszystkich, którzy cenią sprawdzone w praktyce, trwałe rozwiązania, serdecznie zapraszamy do współpracy. Realizujemy zamówienia hurtowe oraz świadczymy usługi sprzedaży i montażu okien PCV Klientom indywidualnym.

VARIANT - Wielkopolska Fabryka Okien Wielkopolska Fabryka Okien VARIANT ul. Diamentowa 1
62-002 Suchy Las,
Polska
Tel: +48 61 8 400 200

Menu

Dołącz do nas