Brama segmentowa – kiedy warto ją wybrać?

Wady i zalety

Warto już na samym początku zaznaczyć, że każdy z wyżej wymienionych modeli bram posiada zarówno swoje zalety, jak i wady. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się bramy otwierane w sposób segmentowy. Na rynku znaleźć można ich dwa rodzaje – pierwsze otwierają się do góry, a drugie – na bok. Bramy segmentowe, dzięki swojej konstrukcji nie zajmują dużo miejsca. Są więc doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, kiedy garaż zlokalizowany został na krótkim podjeździe lub też wjazd do niego znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi. Kolejną niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązań jest o wiele większa szczelność, niż ma to miejsce w przypadku bram typu uchylnego.

 

Materiał

Do produkcji bram garażowych używa się najczęściej blachy stalowej lub aluminiowej. Chętnie wykorzystywanym materiałem, choć droższym, jest również drewno. Coraz częściej zauważa się również bramy z blachy aluminiowej lub nierdzewnej, które pokryte zostały brązem lub miedzią. Warto wiedzieć, że bramę garażową można ocieplić. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza wtedy, kiedy garaż wbudowany został w dom.

 

Napęd do bram garażowych

Bramy garażowe są bardzo często wyposażane w napęd. Dzięki niemu możliwe jest zarówno ich otwieranie, jak i zamykanie, bez wychodzenia z auta. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne i sprawdza się szczególnie wtedy, kiedy na zewnątrz panuje niekorzystna pogoda. Na rynku znaleźć można obecnie wiele różnych rodzajów napędów do bram garażowych, a to, który sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku zależeć będzie przede wszystkim od indywidualnych preferencji i oczekiwań.

VARIANT - Wielkopolska Fabryka Okien Wielkopolska Fabryka Okien VARIANT ul. Diamentowa 1
62-002 Suchy Las,
Polska
Tel: +48 61 8 400 200

Menu

Dołącz do nas