07.09.18

Drzwi wewnętrzne – jakie kupić?

SŁOWEM WSTĘPU

Obecnie na rynku znaleźć można szeroki wybór drzwi wewnętrznych. Bogaty asortyment tych produktów sprawia, że bez większego problemu dopasujemy je nie tylko do wystroju i architektury wnętrza, ale również naszych upodobań i gustu.

DRZWI ZEWNĘTRZNE – Z CZEGO SIĘ JE PRODUKUJE?

Największą popularnością cieszą się oczywiście drzwi drewniane. Najczęściej wykonuje się je z sosny, dębu, mahoniu lub buku. Do wyboru klienta jest drewno lite lub klejone warstwowo. Drzwi z drewna można kupić w stanie surowym lub wykończonym. Chętnie wybierane są również modele wykonane z płyt drewnopochodnych HDF lub MDF. Najczęściej wykończone są one specjalnym laminatem, okleiną, fornirem lub farbą. Miłośnikom nowoczesnych rozwiązań z pewnością przypadną do gustu drzwi ze szkła hartowanego. Są one doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza w sytuacji, kiedy zależy nam na doświetleniu wnętrz lub ich optycznym powiększeniu.

Zanim kupisz

I chociaż wydaje się to oczywiste, to warto powiedzieć to głośno i wyraźnie – zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, sprawdź, czy potrzebujesz drzwi lewych czy prawych. Jak to sprawdzić? No cóż, wystarczy, że staniesz przed nimi w taki sposób, aby otwierały się w Twoją stronę. Jeżeli zawiasy znajdują się po prawej stronie, to drzwi są prawe (i odwrotnie). Ponadto pamiętać, że najczęściej zmuszony będziesz zakupić osobno skrzydło i ościeżnicę. Standardowe wymiary drzwi posiadają szerokość 60, 70, 80, 90 i 100 cm, a wysokość około 200 cm. Oczywiście możesz również zamówić modele charakteryzujące się nietypowymi wymiarami, ale pamiętaj, że będą one droższe.