Montage

Montaż stolarki okiennej

 

Aby zapewnić sobie komfort użytkowania okien, skuteczną ochronę przed wymianą ciepła z otoczeniem i zabezpieczenie wnętrza budynku przed chłodem z zewnątrz, konieczne jest wyposażenie się w wysokiej jakości okna. Jednak nawet najlepsza stolarka okienna bez fachowego montażu nie spełni swojej funkcji, a jej potencjał nie zostanie całkowicie wykorzystany. Nasza firma oferuje nie tylko sprzedaż wysokogatunkowych okien, ale też profesjonalny montaż, dzięki któremu możesz być pewien, że wybrane okna posłużą ci zdecydowanie dłużej i lepiej. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci mieli poczucie bezpieczeństwa i pewność, że dokonali właściwego wyboru.

 

Montaż zgodnie z najwyższymi standardami

Nasza współpraca z klientem ukierunkowana jest m.in. na pomocy i wsparciu, jakich chcemy mu udzielić już w początkowej fazie wyboru odpowiednich okien. Montaż jest uzależniony m.in. od rodzaju okna, jaki zostanie wybrany, a także systemu mocowania. Jeżeli mamy do czynienia ze ścianami jednowarstwowymi, zawsze okna umieszczamy w połowie szerokości ściany. Bliżej zewnętrznej krawędzi okno zostanie zamontowane w ścianie dwuwarstwowej. W przypadku ścian ocieplanych, okno musimy umieścić możliwie jak najbliżej ocieplenia.

Montaż stolarki okiennej odbywa się z wykorzystaniem jednej z trzech metod. Pierwszą z nich jest metoda standardowa, czyli z wykorzystaniem pianki poliuretanowej. Druga to montaż na taśmę rozprężną. Trzecią jest montaż ciepły, nazywany też trójwarstwowym. Przy tym montażu okien korzystamy z taśm uszczelniających, co pozwala nam na wyeliminowanie ryzyka wystąpienia mostków termicznych. Okno jest maksymalnie uszczelnione. Ciepły montaż przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie, ponieważ ciepło nie ucieka z wnętrza mieszkania, a chłód nie przedostaje się z zewnątrz. Ponadto jest to bardzo skuteczna ochrona przed pleśnią, jaka może pojawić się przy ramie okna na skutek podwyższonego poziomu wilgotności powietrza.

 

Etapy montażu stolarki okiennej

Przed montażem okien zawsze w pierwszej kolejności przygotowujemy odpowiednio ściany, oczyszczając otwór okienny z resztek zaprawy murarskiej i wszelkich innych zanieczyszczeń. Jeżeli to konieczne, poziomujemy też dół ościeża. Następnie zdejmujemy skrzydła z ościeżnicy, z kolei ościeżnice umieszczamy w otworze okiennym. Ramę musimy wypoziomować, a potem unieruchomić ją z wykorzystaniem klinów. Teraz zakładamy ruchome skrzydła na ramę. Kiedy już mamy zamontowane okna, przystępujemy do montażu pod ościeżnicą parapetu zewnętrznego. Szczelinę między parapetem i profilem wypełniamy pianką. Na koniec pozostaje jeszcze uszczelnienie okna, które musi być na tyle trwałe, aby nie przepuszczało wody i powietrza. Stosujemy do tego piankę poliuretanową. Wypełniamy nią tylko 30% przestrzeni, ponieważ ma ona zdolność do zwiększania swojej objętości, dzięki czemu wypełnia całą przestrzeń.

Zaufaj fachowcom! Jesteśmy doświadczonym zespołem specjalizującym się w sprzedaży i montażu stolarki okiennej od 1996 roku. Stosujemy tylko sprawdzone, skuteczne metody oraz korzystamy z wysokiej jakości produktów montażowych. U nas tylko ciepłe, ciche i solidne okna.